Projektist
15931
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15931,bridge-core-1.0.4,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-28.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,qode-wpml-enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Projektist

OÜ-le Linda Kaks kuulub Narva südalinnas aadressil Linda 2 asuv 11500m2 hoone (keskel 9-kordne torn, lisaks kaks 3-korruselist tiiba). Tegu on NSVL-i sõjatööstuskompleksi kuulunud eksperimentaaltehase “Baltijets” administratiivkorpusega. 

Linda 2 kujuneb kontseptsioonilt Eestis ainulaadseks kultuuri- ja ärikeskuseks, millest saab Narva ägedaim kaasaegne sündmuspaik ja linna kultuurielu süda. Hoones toimuma hakkavad kultuuriüritused muudavad selle ida ja lääne kohtumispaigaks. 

Kultuuriploki ehk esimese renoveeritud tiiva pidulik avamine toimub 01.12.2018.

Perioodil 26.11.-02.12.2018 asub hoones Eesti Vabariigi Presidendi Kantselei ning töötab president Kersti Kaljulaid.

Hoone ühte tiiba tuleb kultuurikompleks, mille ankurtegijateks on Vaba Lava Narva teatrikeskus, ERR-i tele- ja raadiostuudiod ning kohalik teater “Ilmarine”. 

 

Hoone teise, Linda ja Kerese tänavate ristmikule avanevasse tiiba, tuleb kontori- ja teeninduskompleks, mille võtmeüürnikuks on Narva Loomeinkubaator oma IT-keskusega “Objekt”. Lisaks on tiiba projekteeritud ruumid kogu hoonet ja selle asukaid teenindavale restoranile.  

 

Hoone torni on planeeritud ca 130-toaline hotell – olemasolev korrusplaan on kui hotelli jaoks loodud. Hotellile on olemas eskiis. 

HEA ASUKOHT JA VÕIMALUSED

Linda 2 asub Narva absoluutses südalinnas – 700m raadiusse jäävad Narva Hermanni ja Jaanilinna kindlused, EL-Venemaa piiripunkt, linnavalitsus, raekoda, Tartu Ülikooli ja Sisekaitseakadeemia kolledžid ning bussi- ja rongijaam. Samuti on ümbruses kõik suuremad kaubanduskeskused. Tegemist on ka linna parima ja ainukese kaasaegse bürookeskkonnaga – samas majas tegutsevad teatrid, raadio ja tele, tulevikus ka linna parim restoran ja hotell. Hoone võimaldab pidada konverentse (3 saali, ühisalad, eraldi väiksemad nõupidamisteruumid, toitlustus, hotell).

NARVA

Narva jaoks on Linda 2 keskuse näol tegemist ühe suurima investeeringuga linna kultuuriellu Eesti Vabariigi taasiseseisvumisest. Keskus taastab järjepideva etendustegevuse ning laiendab märkimisväärselt linna 60000 elaniku võimalusi kultuurseks ajapühenduseks.  Lisaväärtuse kogu projektile annab asjaolu, et Narva linn kandideerib 2024 aasta Euroopa Kultuuripealinna tiitlile – ilma kaasaegse kultuurikeskuse ning hotellita oleks see mõeldamatu.