Narva
15938
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15938,bridge-core-1.0.4,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-29.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,qode-wpml-enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Narva

Narva on täna Eesti kiireimini arenev linn. Suuresti on see tingitud madalast stardipositsioonist. Ent hetkel on käimas mitmed väga olulised arengud. Viimaste aastatega on korda tehtud suur osa linna ajaloolistest bastionidest. Hetkel käib Narva bussi- ja rongijaama renoveerimine. Juba langetatud rahastusotsuste kohaselt uuendatakse lähiaastatel põhjalikult Narva Muuseumi ekspositsioon, rajatakse uus tööstusmuuseum Kreenholmi kompleksi ja ehitatakse Sisekaitseakadeemia Narva kolledž koos suure ujulakompleksiga. Lisaks rajatakse korralik jalgrattateede võrgustik, mis ühendab linna 12km kaugusel asuva Narva-Jõesuuga. Viimane on vabariigi ühe ilusaima liivarannaga merekuurort. Narva tööstuspargis on ainuüksi 2018. aastal algamas 5 uue väiketehase ehitus, samuti on aktiveerunud tegevus lähedalasuvas Eesti Energia tööstuspargis. 

Narva on hetkel veidi kui saar, mis ei ole orgaaniliselt ei Eesti ega ammugi Venemaa osa. Tegemist on ainulaadse linnaga Euroopa Liidus, kus 90% elanike emakeeleks on vene keel.

 

Peterburg kui turistide allikas on alles oma potentsiaali poisipõlves, vene turistide arv on viimastel aastatel järjepidevalt kasvanud. Samuti on üha kasvamas Aasia turistide vood, mis liiguvad Tallinna ja Riia ning Peterburi vahel, läbides täna peatumata Narvat. Samuti on Narvat üha rohkem avastamas turistid Põhjamaadest ning kasvab ka Eesti turistide arv. Narva olemasolev turismistatistika asub siin 

http://tourism.narva.ee/sites/default/files/Turismistatistika%202017_EST.pdf.

60000

Elanikku

220

Kaugus Tallinnast

135

Kaugus Peterburist

50000

Hotelliööbimist aastas

KULTUURILINN NARVA

Linnas on küllaltki vilgas, peamiselt isetegevusel põhinev kultuurielu, tegutseb palju noorteringe, käsitööringe ning laulu- ja tantsukoore, heal tasemel töötavad muusikakool, noortekeskus ning noorte meremeeste klubi. Linnal on oma sümfooniaorkester, korraldatakse iga-aastaseid linna päevasid ning Chopini-nimelist noorte pianistide konkurssi. Linnas tegutseb väiketeater “Ilmarine”, paraku juba aastaid ilma püsiruumideta. Linnas on 2 suurt kultuurimaja ca 600-kohaliste saalidega. 

 

Narvas tervikuna on toimumas kultuuriürituste tõusulaine, mis kindlasti aitab ka kohalikel tublidel tegijatel ja kultuurielu liidritel oma potentsiaali paremini realiseerida. Kevadeti üle aasta hakkab toimuma Vaba Lava korraldatav teatrifestival. Iga aasta juulikuus toimub muusikafestival Baltic Sun. Valdkonna eestvedajad kaaluvad iga-aastase augustikuise kirjandusfestivali korraldamist, mille fookuses oleks väljaspool Venemaad elavad vene keeles kirjutavad kirjanikud. Septembriti hakkab toimuma Tallinn Music Weeki Narva festival. Ning novembriti muusikafestival IDJazz. Kõik see võimendab ka Linda 2 keskuse tegevust, annab sisukat rakendust saalidele ning toob turiste hotelli. Märksõna – sünergia.