Kultuurikeskus
16032
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16032,bridge-core-1.0.4,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-28.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,qode-wpml-enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Kultuurikeskus

Narva jaoks on Linda 2 keskuse näol tegemist ühe suurima investeeringuga linna kultuuriellu Eesti Vabariigi taastamisest. Keskus taastab järjepideva etendustegevuse ning laiendab märkimisväärselt linna 60000 elaniku võimalusi kultuurseks ajapühenduseks. Lisaks annab keskus ülejäänud Eesti elanikele täiendava põhjuse külastada meie idapoolset piirilinna, avastada Narva võlusid ning kulutada turismiraha. Kolmandaks omab keskus tähtsust ka laiemas ida-lääne koostöös, kuna just EL-i ja Venemaa piiril asuv Narva on sobiv koht kultuuridevaheliste kontaktide edendamiseks ning poliitikute tegematajätmiste parandamiseks läbi ühtse usaldusruumi loomise. Lisaväärtuse kogu projektile annab asjaolu, et Narva linn kandideerib 2024 aasta Euroopa Kultuuripealinna tiitlile – ilma kaasaegse kultuurikeskuse ning hotellita oleks see mõeldamatu. 

MITMEKESISED VÕIMALUSED

Linda 2 keskus täiendab linna kultuurielu võimalusi mitmel tasandil. Teater “Ilmarine” saab lõpuks oma ca 70-kohalise püsisaali. Lisaks tekib linna kaasaegse tehnikaga varustatud ca 220-kohaline black-box saal. Kompleksi tuleb ka telestuudio ehk väiksem black-box ca 100 istekohaga. Kuna sellise formaadiga saalide keskust linnas seni pole, tekib lisavõimalusi keskmise publikuarvuga kultuuriürituste korraldamiseks. 220 täissaal Linda 2 keskuses võrdub pooltühja saaliga nõukogudeaegses shoe-box-tüüpi saalis. Tervikuna võimaldavad kolm saali korraldada nii kultuurifestivale kui konverentse.

Eelnevast olulisemgi on sisulise tegevuse lisajõud, mis saabub linna Vaba Lava kui ka hoones tegutsevate organisatsioonide sünergia läbi. Vaba Lava on väga tugevate rahvusvaheliste sidemetega teatrikeskus, mille Tallinna majas toimub aastas kaugelt üle 300 erineva kultuuriürituse. Vabal Laval on väga head otsekontaktid muuhulgas Venemaa teatrimaailmas ning Linda 2 keskuses on oodata väga huvitavaid gastrolle Venemaalt. Gastrollide võõrustamise kõrval hakkab Vaba Lava produtseerima hooajas 2-3 lavastust, mis oleks sisuliselt seotud Narvaga ning mille esietendused toimuvad just Narvas. Aastast 2019 hakkavad üle aasta toimuma Narva teatrifestivalid, mis omavad potentsiaali muuta linn rahvusvaheliselt huvipakkuvaks teatrikeskuseks. Asjaolu, et samas hoones tegutseb ERR, annab kultuuritegevusele vaid lisapotentsiaali ja -väljundi.